Szybkie czytanie to zbiór metod, które...

image

Date 11 sep 2018 Posted erwin Filed under templates, internet 11

HISTORIA SZYBKIEGO CZYTANIA

Pierwsze przypuszczenie, że człowiek może się nauczyć bardzo szybko czytać, i dostrzeżenie znaczenia tego faktu datuje się na 1879 r., i przypisuje się francuskiemu badaczowi E. Javal, który chciał dzięki umiejętności szybszego czytania pomóc ludziom w zwiększeniu liczby przekazywanych informacji, lecz nie uzyskał zaczących rezultatów. Dziś już wiemy (Od czasów Bitwy o Anglię, i wywodzi się od Królewskich Sił Powietrznych Anglii [RAF], które zaczęło ćwiczyć swych pilotów umiejętności szybkiego spostrzegania i rozpoznawania, tutaj samolotów, ale wskazało drogę tzn. Practice make master / Praktyka czyni mistrza), że możemy zwiększyć prędkość czytania i że wraz ze wzrostem prędkości czytania, polepsza się percepcja i zapamiętywanie materiału pisanego.

Okazuje się, że aby podnieść skuteczność nauki (nie tylko języka) należy stosować się do zasad szybkiego czytania.

Pierwsze profesionalne kursy - na początku (tylko) dla potrzeb kierowniczego personelu firm - prowadzono na Uniwersytecie Harwarda w USA, lecz przedsięwzięcie to szyklo spotkało się z powszechnym uznaniem, i w krótkim czasie zaczęli się zapisywać na kurs politycy, uczoni oraz dziennikarze, a także zwykli studenci, i że osiągana umiejętność była dobra, to na odzew z innych uniwersytetów nie trzeba było długo czekać. A dziś już funkcjonują, szkoły szybkiego czytania w każdym średniej wielkości mieście.

Czytaj więcej

Mowa Ciała, Galeria

Inne Serwisy

Poniżej znajduje się lista ostatnio powstałych serwisów. Pełna lista znajduje się pod tym linkiem. Zawsze również możesz użyć tej wyszukiwarki.

Kontakt ze Mną

W tym miejscu umieściłem dane umożliwijące kontakt ze mną. Jeśli znalezłeś błąd na stronie lub chcesz o coś zapytać - napisz. Pod tym linkiem znajdują się pozostałe dane kontaktowe.

Adres: 22-500 HRUBIESZÓW, POLAND
Telefon: +48.(500) 100 - 987
FAX: Nie posiadam
E-mail: rafal@rafallepik.com